قهوه یکی از نوشیدنی های محبوب در سراسر جهان است. دلیل اصلی این امر کافئین به کار رفته در قهوه است که حس خوشی را در افراد به وجود می آورد و به آنها نیرو و تحرک می بخشد تا بتوانند کارهای خود را انجام دهند. همچنین، نوشیدن قهوه سبب می شود که افراد بهتر بتوانند بر کارهای خود تمرکز کنند و این موضوع سبب شده است بسیاری از کسانی که می خواهند کارهای تمرکزی انجام دهند قهوه را به رژیم غذایی و نوشیدنی خود بیافزایند. به همین دلیل امروزه، انواع وسیله برای ساخت قهوه موجود هستند و شما می توانید با توجه به سلیقه و ترجیحات شخصی خود بهترین مدل را انتخاب کنید. یکی از مدل های پر طرفدار قهوه ساز v60 است. این مدل چندین سال است که در بازار موجود است و بسیاری از افراد تمایل دارند که قهوه شان را در آن درست کنند. دلیل اصلی آن می تواند کاربرد بسیار ساده این وسیله باشد. همچنین، وقتی قهوه با استفاده از این وسیله ساخته می شود طعم خوشش را حفظ می کند و این موضوع برای طرفداران قهوه اهمیت بسیار زیادی دارد. در ادامه تلاش می کنیم تا اطلاعات بیشتری را در مورد قهوه ساز v60 در اختیار شما قرار دهیم. اگر قصد خرید قهوه ساز فلاویا را دارید پشنهاد می کنیم به وب سایت flavia.ir مراجعه نمایید.

این دستگاه با روش قطره ای کار می کند!

همانطور که می دانید روش های متفاوتی برای درست کردن قهوه وجود دارند که پر طرفدارترین آنها روش های غوطه ور سازی و قطره ای هستند. اگر به اسم غوطه ور سازی دقت کنید متوجه می شوید که در این روش آب در قهوه غوطه ور می شود. اما در روش دوم آب به صورت قطره ای از میان دانه های قهوه عبور می کند. هر کدام از این روش ها دارای مزایا و معایبی هستند و هرگز نمی توان یکی را به دیگری ترجیح دارد. شما باید با توجه به ترجیحات خود یکی از روش ها را انتخاب کنید. زیرا مهم این است که شما از نوشیدن قهوه لذت ببرید.

قهوه ساز v60 وسیله ای است که به روش قطره ای کار می کند. در نتیجه، آب جوش از میان دانه های قهوه عبور داده می شود. بسیاری از افراد بر این عقیده هستند که در این روش قهوه طعم بهتری به خود می گیرد زیرا عصاره قهوه را جذب می کند. بنابراین، اگر شما تمایل دارید که قهوه خود را به صورت قطره ای میل کنید، بی شک این وسیله بهترین انتخاب برای شماست!

مشخصات قهوه ساز v60

اکنون ممکن است شما به این وسیله که با روش قطره ای کار می کند علاقه مند شده باشید، اما این سوال برای شما پیش بیاید که ظاهر آن چه شکلی است! شاید برای شما جالب باشد که بدانید ظاهر محصول نقش بسیار مهمی در جذب مشتریان دارد. به همین دلیل امروزه تمامی کسانی که در حوزه ساخت قهوه ساز فعالیت می کنند به ظاهر محصولات خود اهمیت زیادی می دهند و تلاش می کنند این محصولات را به شیوه ای کاربر پسند تولید کنند و در این میان قهوه ساز v60 نیز از این قاعده مستثنی نیست!

وقتی به ظاهر این محصول نگاه می کنید می توانید اوج خلاقیت و زیبایی را مشاهده کنید و همین امر سبب شده است قهوه ساز v60 به یکی از پر طرفدارترین قهوه ساز ها تبدیل شود. این ست شامل سه قسمت است: پایه، قوری و قیف. قیف در قسمت بالای پایه قرار دارد و قوری در قسمت پایین پایه تعبیه شده است. در نتیجه، این چیدمان برای درست کردن قهوه به صورت قهوه ای بسیار ایده آل عمل می کند و قهوه خوش طعمی را در اختیار شما قرار می دهد.

قهوه ساز v60

در قهوه ساز v60 به فیلتر نیازی ندارید!

اگر با روش درست کردن قهوه به روش قطره ای آشنایی داشته باشید، می دانید که در این روش شما به فیلتر نیاز دارید تا بتوانید آب جوش را از میان دانه های قهوه عبور دهید و قهوه خوش طعم خود را آماده سازید. استفاده از فیلتر همیشه امکان پذیر نیست و همین امر سبب شده است که درست کردن قهوه با روش قطره ای به چالش بسیار بزرگی برای کسانی تبدیل شود که تمایل دارند قهوه خود را بدین صورت بنوشند.

اما باید بدانید که این قهوه ساز این مشکل را به طور کامل رفع کرده است و شما دیگر برای درست کردن قهوه خود به روش قطره ای به فیلتر نیازی ندارید! اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه ممکن است در درست کردن قهوه به روش قطره ای به فلیتر نیازی نداشته باشیم؟! پاسخ به این سوال در ساختار قهوه ساز v60نفهته است.

قیفی که در قسمت بالای این قهوه ساز تعبیه شده است دارای ساختار فیلتر مانند است که به صورت دائمی در آنجا قرار دارد. در نتیجه شما به راحتی می توانید با این قهوه ساز قهوه دلخواه خود را درست کنید و از طعم آن لذت ببرید. هیچ چیز لذت بخش تر از این نیست که روز خود را با قهوه ای شروع کنید که بسیار ساده و بدون دردسر با روش قطره ای درست شده است و حس خوشی را در شما به وجود می آورد. گروه تولیدی فلاویا با بهره گیری از تجربیات و تخصص مهندسان این حوزه گام بزرگی در عرصه تولید انواع قهوه ساز و سشوار فلاویا برداشته است.

نمونه ساده قهوه ساز v60 به فیلتر نیاز دارد!

البته ذکر یک نکته در این جا حایز اهمیت است. در اینجا ما به نمونه مدرن این وسیله اشاره کردیم که نیاز به فیلتر ندارد. اما اگر بخواهید نمونه ساده این وسیله را خریداری کنید یک محفظه شیشه ای مانند است که شما می توانید فیلتر را بر روی آن قرار دهید و سپس با استفاده از فیلتر و عبور آب جوش از میان دانه های قهوه نوشیدنی خوش طعم خود را درست کنید. در نتیجه، اگر بودجه شما محدود است و یا می خواهید این وسیله را به راحتی با خود حمل کنید باید نمونه ساده آن را خریداری نمایید.

مطالعات امروزی نشان می دهند که ریختن آب جوش در ظروف پلاستیکی می تواند باعث تولید سم شود. این سم بسیار خطرناک است و اگر وارد بدن شود زمینه ساز ابتلا به بیماریهای مختلف می شود. به همین دلیل تمامی قهوه سازهای استانداردی که تولید می شوند، مانند دستگاه قهوه ساز v60، از جنس شیشه هستند. در زمان خرید قهوه ساز به این نکته توجه داشته باشید!

روش استفاده از قهوه ساز v60

اکنون که با مشخصات این قهوه ساز آشنا شده اید، باید به این موضوع بپردازیم که چگونه می توان از آن استفاده کرد. روش استفاده از این قهوه ساز به صورت زیر است:

  • ابتدا باید آب را در کتری بجوشانید و پس از آنکه به غلغل افتاد کتری را از روی شعله بردارید. به این موضوع توجه داشته باشید تا زمانی که آب جوش نشده است آن را برای درست کردن قهوه از روی شعله برندارید. زیرا در روش قطره ای این موضوع اهمیت زیادی دارد که آب به دمای جوش رسیده باشد. در غیر این صورت طعم قهوه تغییر می کند و این چیزی نیست که شما تمایل داشته باشید که تجربه کنید.
  • سپس مقدار از پودر قهوه محبوب خود را درون قیفی بریزید که در قسمت بالای قهوه ساز تعبیه شده است.
  • این قسمت اهمیت بسیار زیادی در درست کردن قهوه خوش طعم دارد و باید به آن توجه داشته باشید. شما در این مرحله باید آب جوش را به آرامی و به صورت دورانی بر روی پودر قهوه داخل قیف بریزید. به این نکته توجه داشته باشید که ریزش آب به صورت آرام یکی از موضوعاتی که اگر به آن توجه نکنید هرگز نمی توانید قهوه خوش طعمی را بنوشید.

شاید بتوان گفت یکی از مواردی که سبب می شود قهوه قطره ای شما خوش طعم باشد رعایت همین نکات به ظاهر ساده است. بسیاری از کارشناسان بر این عقیده هستند درست کردن قهوه مانند انجام یک کار هنری است. همانطور که شما برای انجام یک کار هنری، به طور مثال نقاشی کشیدن، باید وقتی زیادی بگذارید و این کار را با دقت انجام دهید، برای درست کردن قهوه نیز باید به تمامی موارد توجه داشته باشید تا بتوانید در پایان قهوه خوش طعمی را بنوشید. هرگز برای درست کردن قهوه با استفاده از v60 قهوه ساز عجله نکنید و سعی کنید با آرامش این کار را نجام دهید. حس آرامش قبل از درست کردن قهوه به شما کمک می کند تا روز خود را به خوبی شروع کنید!

نکات مهم برای انتخاب پودر قهوه 

یکی از نکات مهمی که به شما کمک می کند قهوه خوش طعمی را با استفاده از این وسیله بنوشید، انتخاب پودر قهوه است که بسیاری از افراد بی تفاوت از کنار آن رد می شوند. بهتر است بدانید که اگر پودر قهوه بسیار ریز باشد، راه عبور آب مسدود می شود و در نتیجه شما نمی توانید قهوه بنوشید، از طرفی دیگر اگر دانه های پودر قهوه بسیار درشت باشند، آب به سرعت از میان آن ها عبور می کند و دیگر طعم خوش قهوه را ندارد. در نتیجه شما در زمان انتخاب پودر قهوه باید به این نکته توجه کنید و دانه های قهوه را باید متوسط انتخاب کنید تا بتوانید قهوه خوش طعمی را بنوشید و حس خوش نوشیدن قهوه را تجربه کنید!

قهوه ساز v60

تفاوت قهوه ساز کمکس و قهوه ساز v60

قهوه ساز کمکس یکی از وسایل پر طرفدار برای ساخت قهوه است که این وسیله مانند v60 قهوه ساز از روش قهوه ای برای درست کردن قهوه استفاده می کند. اگر بخواهیم به تفاوت های این دو قهوه ساز اشاره کنیم، باید بدانید که تفاوت عمده ای در میان این دو قهوه ساز وجود ندارد. تفاوتی که معمولا به آن اشاره می شود وزن سبک تر v60 قهوه ساز است. همین امر سبب می شود که بسیاری از افراد که می خواهند قهوه ساز را با خود حمل کنند این مدل را ترجیح دهند.

 اما بسیاری از افراد قهوه ساز کمکس را مدرن تر می دانند. به همین دلیل توصیه می شود اگر می خواهید از بین این دو قهوه ساز بهترین گزینه را انتخاب کنید، ابتدا برای مدت محدودی از هر کدام استفاده نمایید. پس از آن می توانید تصمیم گیری کنید کدام قهوه ساز برای شما بهتر است و حس خوش نوشیدن قهوه را بیشتر در شما به وجود می آورد!

قیمت قهوه ساز v60

آیا اکنون اغوا شده اید که برای خرید قهوه ساز v60 اقدام نمایید و در مورد قیمت این محصول سوال دارید. باید بدانید که قیمت این محصول به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. به همین دلیل توصیه می شود برای خرید این محصول به مراکز معتبر فروش مراجعه کنید. همچنین، به این نکته توجه داشته باشید که در زمان خرید ضمانت نامه را از فروشنده دریافت نمایید.

جمع بندی

تا به اینجا تلاش کردیم تا شما را با قهوه ساز v60 آشنا کنیم. همانطور که متوجه شده اید دو نوع از این قهوه ساز موجود است که نمونه مدرن آن نیازی به فیلتر ندارد، اما اگر نمونه ساده را سفارش می دهید باید از فیلتر استفاده کنید. مکانیسم این قهوه ساز درست کردن قهوه به روش قطره ای است. برای خرید این محصول تنها به مراکز معتبر مراجعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید