سشوار یکی از پرکاربردترین روتین روزانه هر خانمی است که با کمک باد و حرارت موهای خیس را سریع خشک می کند. ازاین دستگاه می توانید برای صاف کردن مو استفاده کنید. در ادامه این مطلب دو تکنیک برای صاف کردن مو با سشوار خواهیم گفت.

آون توستر فلاویا مدل FL-435DS
سشوار-فلاویا
قهوه ساز فلاویا
585,000 تومان

صاف کردن مو با سشوار روش اول

 1. ابزار مناسب را دریافت کنید. ابتدایی ترین ابزاری که برای باد کردن موهایتان نیاز دارید یک سشوار ارزان خوب با نازلی است که گرما را در جریانی متمرکز هدایت می کند. این باعث می‌شود که بادکردن نرم‌تر از دمیدن بدون نازل انجام شود. اکثر سشوارها دارای یک ضمیمه نازل هستند، اما اگر سشوار شما این کار را نداشت، می‌توانید آن را جداگانه از یک فروشگاه لوازم آرایشی خریداری کنید. علاوه بر سشوار، به موارد زیر نیز نیاز دارید:
 2. شانه دندانه پهن
 3. برس گرد بزرگ، موی گراز
 4. محصول محافظ حرارت
 5. روغن مو یا سرم ضد موخوره
 6. موهای خود را بشویید. موهای خود را در حمام به طور معمول شامپو بزنید و حالت دهید. از آنجایی که قصد دارید آن را صاف کنید، قبل از شروع باد کردن، از یک شامپو صاف کننده و نرم کننده استفاده کنید تا حجم آن را کاهش دهید.
 7. به محض اینکه از حمام بیرون آمدید، از یک حوله یا یک تی شرت کهنه و تمیز استفاده کنید تا آب اضافی موهایتان را به آرامی پاک کنید. آن را فشار ندهید، مالش ندهید یا آن را نپیچانید، زیرا ممکن است باعث وز شود. فقط از حوله یا تی شرت برای جذب آبی که از موهایتان می چکد استفاده کنید.
 8. از یک شانه دندانه پهن استفاده کنید تا موهای خود را صاف کرده و قبل از شروع دمیدن موهای خود، هرگونه گره خوردگی را از بین ببرید. خیلی بهتر است موهایتان را با موهایی بدون گره شروع کنید، زیرا برسی که استفاده می کنید می تواند به موهای شما آسیب برساند.
 • محصولات محافظ حرارتی حاوی پلیمرهایی هستند که به موهای شما می چسبند و از سوختن آن توسط سشوار جلوگیری می کنند. مقداری به اندازه نخود را در کف دست خود بریزید، دستان خود را به هم بمالید و محصول را از ریشه تا نوک موهای خود صاف کنید. همچنین ممکن است بخواهید از کرم صاف کننده یا موس با محافظ حرارتی استفاده کنید، اگر نگه‌دارنده نیست. برای اطمینان، برچسب را بررسی کنید.
 • رطوبت باعث وز شدن موهای مجعد می شود، بنابراین سشوار کشیدن موهایتان در حمام درست بعد از دوش آب گرم ایده آل نیست. برای اینکه بهترین نتیجه را از فوران خود داشته باشید، موهای خود را در اتاق خواب یا اتاقی دیگر با یک آینه خوب و بدون رطوبت خشک کنید.
 •  

روش دوم صاف کردن مو با سشوار

 1. موهای خود را به شدت خشک کنید. به جای اینکه مستقیماً موهایتان را خشک کنید، با استفاده از سشوار بدون برس شروع کنید تا حدود 80 درصد موهایتان خشک شود. سشوار را چند اینچ از سر خود نگه دارید و موهای خود را به طور کامل خشک کنید و با دست دیگر موهای خود را شانه کنید و آن را ول کنید تا تمام لایه ها به طور یکنواخت خشک شوند. وقتی موهایتان هنوز مرطوب است، اما دیگر خیس نیست، این کار را متوقف کنید.

مطمئن شوید که سشوار را به سمتی هدایت کنید که هوا از ریشه تا نوک موها را به سمت پایین بکشد، نه به سمت بالا. هدف قرار دادن سشوار از این طریق به بسته نگه داشتن کوتیکول و ایجاد ظاهری صاف تر کمک می کند.

 • لایه های بالایی موهایتان را جمع کنید و آن ها را در بالای سر سنجاق یا دم اسبی بزنید. ابتدا با خشک کردن لایه‌های زیرین شروع می‌کنید و لایه‌های بیشتری را تا زمانی که موهایتان کاملاً خشک شوند باز کنید. به این ترتیب می توانید اطمینان حاصل کنید که تمام موهای خود به طور یکنواخت خشک و صاف می شوند.
 • بخش کوچکی از مو را در اطراف برس خود قرار دهید. قسمتی را برای شروع انتخاب کنید و آن را روی برس خود نزدیک به ریشه ها بکشید. برس باید سر شما را لمس کند و موها روی آن کشیده شده و به سمت زمین آویزان شوند. این به شما امکان می‌دهد تا زمانی که مو خشک می‌شود، قسمتی از مو را محکم بکشید، که کلید صاف کردن آن است.
 • سشوار را روشن کنید و آن را در فاصله 2 تا 3 اینچ (5.1 تا 7.6 سانتی متر) از برس قرار دهید. در بیشتر موارد شما می خواهید از یک تنظیم حرارت متوسط ​​برای کاهش آسیب به موهای خود استفاده کنید. با این حال، اگر موهای شما بسیار مجعد است، از داغ ترین حالت استفاده کنید تا مطمئن شوید که موهای شما صاف می شوند.
 • هنگامی که برس را از ریشه به سمت نوک می کشید، خشک کن را به سمت پایین بکشید. موهای خود را با برس کشیده و از ریشه تا نوک موها را بکشید. در همان زمان، سشوار خود را به سمت پایین زاویه دهید و آن را در طول موهای خود به سمت پایین حرکت دهید. برس و سشوار باید هماهنگ حرکت کنند.
 • بخش به بخش ادامه دهید. ادامه دهید تا کل لایه زیرین خشک شود، سپس لایه بعدی مو را از سنجاق باز کرده و این کار را تکرار کنید. این کار را تا زمانی که موهایتان از بالا به پایین کاملا خشک شود ادامه دهید.

جمع بندی

تغییر حالت مو برای بسیاری از افراد جذابیت دارد و می تواند در تغییر قیافه افراد بسیار تاثیرگذار باشد. در این مطلب دو روش صاف کردن مو با سشوار را قدم به قدم آموزش دادیم. 

به این مقاله امتیاز دهید