سشوار بخش اصلی روتین زیبایی هر خانمی هستند. سشوارها بهترین راه برای سرعت بخشیدن به فرآیند خشک کردن مو و ایجاد موهایی شاداب و درخشان هستند. هر فردی ممکن است سشوار در خانه داشته باشید و تقریباً هر روز از آن استفاده کند. اما یک نگرانی رایج در خصوص سشوار این است که آیا آسیبی جدی به موها وارد می کنند و منجر به وز، خشکی و حتی دو شاخه شدن موها می شوند یا خیر؟تاثیر سشوار بر ریزش مو چطور است؟ آیا سشوار می تواند باعث ریزش مو شود؟

آون توستر فلاویا مدل FL-435DS
سشوار-فلاویا
قهوه ساز فلاویا
585,000 تومان

آیا سشوار برای مو خوب است؟

به راحتی می توان فرض کرد که سشوارها به دلیل دمای بالا باعث ریزش مو می شوند، اما این پوست سر است که بیشتر آسیب را متحمل می شود. سشوارها می توانند تا 500 درجه حرارت داشته باشند.

این سطح از گرما می تواند به سرعت پوست سر شما را خشک کند و روغن های طبیعی را از تارها پاک کند. این کار باعث می شود که موهای شما بسیار راحت تر شکسته یا ترک بخورند. بدتر از آن این است که این گرمای بیش از حد می تواند پوست سر شما را ملتهب کند و ریشه موهای شما را ضعیف کند و منجر به ریزش مو شود.

آیا سشوار می تواند باعث ریزش مو شود؟

پس آیا سشوار می تواند باعث ریزش مو شود؟ نه، اما ریزش مو را آسان تر می کند. واقعیت این است که تا زمانی که با سشوار پوست خود را نسوزانید یا پوست سر خود را تحریک نکنید، باعث ریزش مو نمی شود. در حالی که استفاده از سشوار در تنظیمات کم یا متوسط ​​می تواند به به حداقل رساندن میزان گرمای وارد شده به پوست سر شما کمک کند، حتی استفاده از آن در حالت بالاتر نیز تا زمانی که خیلی به پوست سر شما نزدیک نشود، نباید مشکلی ایجاد کند. همانطور که گفته شد، گرمای سشوار شما می تواند تأثیر نامطلوبی داشته باشد. خشک کردن روزانه مو می تواند باعث از دست دادن رطوبت موهای شما شود که می تواند باعث خشکی و شکننده شدن موهای شما شود. اما این تاثیری بر چرخه رشد طبیعی موهای شما نخواهد داشت. استراحت چند روزه موها از سشوار می تواند به بازگرداندن مقداری از رطوبت کمک کند.

چگونه از آسیب رساندن سشوار به موها جلوگیری کنیم؟

اگرچه سشوارها می‌توانند به موها و پوست سر شما آسیب برسانند، اما چند قدم ساده وجود دارد که می‌توانید در حال حاضر برای جلوگیری (یا کاهش) اثرات آسیب ناشی از سشوار کردن مو انجام دهید:

1. از تنظیمات خنک کننده استفاده کنید.

ساده‌ترین راه برای کنترل میزان حرارتی که با موهایتان تماس می‌گیرد، استفاده از حالت خنک‌تر روی سشوار است. با تنظیم سشوار خود روی متوسط ​​یا کم موهایتان را خشک کنید.

2. سشوار را مستقیماً به سمت ریشه های مو نگیرید.

این یک اشتباه بسیار رایج است. از ریشه و پوست سر خود به هر قیمتی محافظت کنید. سشوار خود را بیشتر به سمت نوک موهایتان بگیرید تا از رطوبت پوست سرتان محافظت کنید. روغن های طبیعی پوست سر به موهای شما کمک می کند در طول روز آبرسانی بیشتری داشته باشند.

3. یک نقطه را برای مدت طولانی خشک نکنید.

این یکی از سریع ترین راه ها برای از بین بردن کامل رطوبت از مو و پوست سر است. قرار دادن سشوار در یک نقطه برای مدت طولانی، گرمای زیادی را برای موهای شما جمع می کند. این می تواند منجر به سوزش مو و پوست سر شما شود و حتی می تواند آسیب و جای زخم دائمی به جای بگذارد. سشوار خود را بدون تمرکز در یک نقطه به مدت طولانی حرکت دهید. در صورت نیاز چندین بار روی موهای خود رد کنید.

4. کمتر از سشوار استفاده کنید.

اگر می توانید سعی کنید کمتر از سشوار استفاده کنید. هیچ راهی برای جلوگیری کامل از آسیب ابزارهای سبک حرارتی وجود ندارد، بنابراین هر زمان که می توانید بگذارید مو ها به حالت طبیعی خشک شوند.

5. از محصولات محافظ حرارت مو استفاده کنید.

محصولات محافظ حرارت به طور خاص برای محافظت از موهای شما در برابر ابزارهای حالت دهنده با دمای بالا مانند سشوار و اتوی فر طراحی شده اند. آنها به صورت کرم یا اسپری می‌آیند، و اگرچه صددرصد از آسیب جلوگیری نمی‌کنند، اما می‌توانند بیشتر آن را متوقف کنند. فقط کافی است محصول را به طور یکنواخت روی موهای خود بمالید یا اسپری کنید، و در عین حال از موها در برابر گرما محافظت می کند و مرطوب می شود.

آیا سشوار می تواند باعث ریزش مو شود؟

توجه کنید که اگر شروع به مشاهده نازک شدن موهای خود کرده اید یا ریزش غیرعادی را در آن ها مشاهده می کنید، این احتمال وجود دارد که این مشکل جدی تری باشد، مانند طاسی با الگوی مردانه یا زنانه، که به عنوان آلوپسی آندروژنیک نیز شناخته می شود. بنابرین حتما به پزشک مراجعه کنید.

جمع بندی

واقعیت این است که تا زمانی که با سشوار پوست خود را نسوزانید یا پوست سر خود را تحریک نکنید، باعث ریزش مو نمی شود. در حالی که استفاده از سشوار در تنظیمات کم یا متوسط ​​می تواند به به حداقل رساندن میزان گرمای وارد شده به پوست سر شما کمک کند، حتی استفاده از آن در حالت بالاتر نیز تا زمانی که خیلی به پوست سر شما نزدیک نشود، نباید مشکلی ایجاد کند. همانطور که گفته شد، گرمای سشوار شما می تواند تأثیر نامطلوبی داشته باشد. خشک کردن روزانه مو می تواند باعث از دست دادن رطوبت موهای شما شود که می تواند باعث خشکی و شکننده شدن موهای شما شود.

به این مقاله امتیاز دهید